X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Co zrobić w nagle trudnej sytuacji finansowej?

Prawdą jest, że niestety Polska nie jest państwem nazbyt majętnym. Coraz częściej ludzie nie mają, za co egzystować i zaciągają długi w banku bądź korzystają z pożyczek. Pożyczki stały się tak samo powszechne jak kredyty, dlatego też wyróżniamy bardzo dużo ich typów.
Pieniądze
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Jedne z nich to tak nazywane szybkie pożyczki (omówienie pożyczek na optimal-finance.pl). Są dobrym wyjściem dla ludzi zadłużonych,bez pracy, którym niespodziewanie konieczny jest prędki zastrzyk gotówki. Są to tak nazywane pożyczki krótkoterminowe. Dostać je można już w ciągu jednego dnia. W dzisiejszych czasach takie usługi są bardzo rozpowszechnione i z łatwością znaleźć można mnóstwo firm zajmujących się nimi.
Świnka skarbonka
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Są one przyznawane od ręki w miejscu placówki albo nawet przez Internet czy też telefonicznie. Dotyczą one na ogół niewielkich kwot nieprzekraczających kilkuset złotych. Pospłacać je należy w prędkim czasie, zazwyczaj są to dwa tygodnie. Niestety zazwyczaj tego typu pożyczki oferowane są przez instytucje, niebędące bankami dlatego też oprocentowania ich mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Chociaż zdarzają się banki oferujące chwilówki z nieznacznym oprocentowaniem i bez zbędnych formalności.

Inne to tak nazywane pożyczki bez bik. Sam skrót BIK znaczy Biuro Informacji Kredytowej, które zajmuje się zbieraniem danych odnoszących się do pobieranych kredytów. W przypadku, jeśli przykładowo wciąż spłacamy jakiś kredyt a chcemy zaciągnąć drugi to nasze możliwości na jego otrzymanie zmniejszają się. Oprócz tego trzeba wypełniać bardzo dużo wniosków, przynieść rozmaitego typu zaświadczenia i tak dalej.
Pieniądze, Euro
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
To wszystko prócz tego, że jest czasochłonne to również niezwykle kłopotliwe. Dlatego też korzystając z pożyczki bez bik-u możemy pominąć to wszystko. Dostępna jest jeszcze jedna opcja, czyli pożyczki na dowód. Jest to najprostszy sposób na uzyskanie błyskawicznej gotówki bez żadnych schowanych haczyków.

Sprawdź też

Jak remontować, to tylko z głową!

remont
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Przy dzisiejszej sytuacji ekonomicznej coraz mniej decydujemy się na kupno nowego mieszkania. Zatroskani wolimy zacisnąć pasa i nie podejmować dużych zobowiązań finansowych. Banki również mniej przychylnym okiem patrzą na chętnych, którzy chcieliby wziąć długoterminowy kredyt. Nie jest to taki kłopot znaczący jeśli mamy gdzie mieszkać, gorzej, gdy pragniemy się usamodzielnić, nie jest to takie łatwe do zrobienia.


Niezależnie od tego, jaki rodzaj pożyczki wybierzemy należy przeczytać drobiazgowo ofertę. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się pracownika konkretnej instytucji. Co najważniejsze trzeba określić, jaką sumę będziemy spłacać w ratac.
Zainspirowane przez: http://optimal-finance.pl
12-11-12 10:41