X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Podziękowania na różne okazje - podziękowanie za pracę, dla rodziców, dla gości

Podziękowania to forma grzeczności z której korzystamy, gdy chcemy wyrazić wdzięczność innym. Zapewne wielu z nas miało, bądź dopiero przygotowuje się do oficjalnego wystąpienia z podziękowaniami. Naszą wypowiedź chcemy sporządzić tak, by o niczym nie zapomnieć i wyrazić wszystkie pozytywne emocje związane z druga osobą.

Najczęściej dziękujemy rodzicom w dniu ślubu. Może to być na weselu np. na początku przyjęcia weselnego lub przed oczepinami.


Drodzy rodzice dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie. Dojrzałość, którą dzięki wam osiągnęliśmy pozwoliła nam na podjęcie decyzji o małżeństwie. To właśnie Wasza miłość, wyrozumiałość i przykład pozwoliły nam zmierzyć się z życiem pełnym trudności. Nie brakowało również chwil szczęśliwych. W ciągu tych wszystkich lat, wychowując nas, staliście się naszymi najlepszymi przyjaciółmi na których zawsze można polegać, którzy zawsze służą wsparciem. Nadszedł czas, kiedy idąc w Wasze ślady, zaczynamy nowe, wspólne życie. Mamy nadzieję, że dacie nam błogosławieństwo na nową drogę. Nie zapomnimy jednak, że do końca życia pozostaniemy Waszymi Dziećmi.


podziękowania
Autor: SouthbankSteve
Podziękowania dla osób duchownych składane są przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zazwyczaj dziękujemy za przygotowanie i odprawienie uroczystości takich jak: chrzciny, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, ślub, pogrzeb. Można też dziękować za opiekę duszpasterską, oraz mszę w intencji naszych bliskich lub naszej.

Podziękowanie z okazji Bierzmowania
Dziękuje z całego serca Naszemu Księdzu, który na wzór Twoich wiernych Apostołów Panie, obdarza nas łaską i wskazuje prawidłową ścieżkę życia. Wkładając na nas ręce w sakramencie bierzmowania umacnia nas w wierze i kieruje ku Tobie Boże Wszechmogący.
Módlmy sie o zdrowie i siłę dla Naszego Pasterza na ziemi, aby był dla nas pomocnym drogowskazem na codziennej ścieżce życia.


Podziękowanie z okazji Chrztu

Składamy wielkie dzięki w ręce Kapłana, który pobłogosławił nasze dziecko i pozwolił mu dołączyć do grona Boskich Owieczek. Jako zastępca Apostołów otocz nasze dziecko opieką pasterską i pomóż wychowywać w wierze. Prosimy Matkę Najświętszą o zdrowie i siłę dla Naszego Kapłana aby służył jak najdłużej w wierze i błogosławieństwie od Boga.


Podziękowania gościom weselnym (za udział w uroczystości i przyjęciu weselnym)


podziękowania
Autor: SimonShaw
Zwyczaj dziękowania gościom weselnym istnieje od dawna. Od niedawna natomiast, istnieje trend podziękowań indywidualnych, w formie kartek z podziękowaniami i drobnym upominkiem stanowiącym pamiątkę z uroczystości. Upominki z podziękowaniami goście otrzymują po uroczystości kościelnej, na początku przyjęcia weselnego.


Dzisiejszy dzień jest dla nas szczególny. Przepełnia nas olbrzymia radość, którą chcemy podzielić się właśnie z Wami. Cieszymy się z zaszczytu obecności każdego z Was. Dzięki Wam ten dzień będzie dla nas niezapomniany. Dziękujemy, że byliście przy nas, kiedy podjęliśmy nową drogę życia i za udział we wspólnej zabawie. Mamy nadzieję na spełnienie wszystkich złożonych nam życzeń. Pragniemy aby ten dzień połączył nas i nasze rodziny jeszcze bardziej, byśmy mogli wspierać się w momentach trudnych i cieszyć chwilami radosnymi.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą obecność w naszym życiu.


Podziękowania kierowane do Boga


podziękowania
Autor: huees
Podziękowania do Boga można kierować w dowolnym momencie i sytuacji. Dzieci często dziękują nawet za drobne rzeczy: np. stopnie w szkole, za wymarzony prezent. Poza modlitwami dziękczynnymi można stworzyć własne, unikalne podziękowanie.


Dziękuję Ci Boże za talenty, którymi mnie obdarzyłeś. Dzięki nim mogę pogłębiać moją wiedzę i zainteresowania. Dziś otrzymałem dobry stopień za pilne starania i chcę podzielić się wielką radością z Tobą i moimi bliskimi. Obiecuję nie zmarnować żadnego talentu i daru aby się nie bać końcowej oceny z życiowego egzaminu.


Podziękowania za udział w uroczystości pogrzebowej


Jest to najsmutniejsza okoliczność z okazji której zbieramy się na wspólnej uroczystości z rodziną i znajomymi. W takich chwilach wspieramy się wzajemnie i pomimo śmierci osoby bliskiej zaciskamy istniejące więzy.


Dziękujemy z całego serca za udział w uroczystości pożegnalnej dla ukochan(ej/ego) mamy/taty/rodzica oraz małżonka/małżonki Janiny/Jana Kowalskie(j)/(go) z Zabrodzia.
Dziękujemy w szczególności rodzinie i osobom , które uczestniczyły w pogrzebie. Podziękowania kierujemy także do kapłana, który pobłogosławił (ukochaną osobę) i odprawił uroczystą mszę pożegnalną.

Mąż Zygmunt i córka Mariola


Podziękowania za udział w spotkaniu lub zaproszenie


Przykładowe podziękowania w poniższej formie, składane są zazwyczaj na forum, w większym gronie zgromadzonych osób korespondencyjnie.


Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękuję za zaproszenie i sposobność udziału w konferencji Architektów, która została zorganizowana przez Państwa w ubiegłym tygodniu.
Uczestnictwo w prezentacjach i dyskusjach, wymiana wiedzy oraz przykładów z zakresu nowych rozwiązań budowlanych z innymi uczestnikami wspólnej branży, wzbogaciło moją dotychczasową wiedzę na temat budownictwa.
Dziękuję także, za możliwość wygłoszenia mojego referatu, zainteresowanie i cenne uwagi dotyczące budownictwa ekologicznego.
Gratuluje również wspaniałej organizacji i poziomu konferencji organizatorom, sponsorom, obsłudze technicznej a także wolontariuszom.


Podziękowania wyborcze


Składane wyborcom przez zwycięzcę. Formy podziękowań ze strony Głowy Państwa nie będziemy omawiać w ramach tego artykułu, ale poniższa forma z pewnością nadaje się na krótkie przemówienie dla nowego burmistrza.


Szanowni Państwo,
Z okazji podjęcia bardzo odpowiedzialnej funkcji Burmistrza/Prezydenta Miasta Bolkowa, składam serdeczne podziękowania moim wyborcom. Dziękuję za kredyt zaufania, wiarę w moje możliwości i szansę godnego reprezentowania interesów lokalnej społeczności.
Dziękuję również za oddane głosy. Dzięki nim, mogę stać tu dzisiaj i z tego miejsca obiecuję, że postaram się aby nie zawieść Państwa oczekiwań i sumiennie wykonywać urzędowe obowiązki, mając na uwadze dobro interesów publicznych i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Obiecuje godnie reprezentować Miasto, Was i stanowisko które obejmuję.
Poniżej znajdą Państwo jeszcze kilka innych sytuacji, w których podziękowania były by wskazane, wraz z przykładami.


Podziękowania w pracy dyplomowej, licencjackiej, magisterskiej
Pisanie pracy magisterskiej to długotrwała czynność wymagająca wielkiej uwagi i pewnych poświęceń. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności chciałabym podziękować najdroższemu małżonkowi za cenne wsparcie, uwagi i cierpliwość, bez których na pewno bym sobie nie poradziła.
Dziękuję również mojemu promotorowi za poświęcony czas, podzielenie wiedzą, ważne wskazówki i korekty, które ułatwiły mi napisanie pracy, a przez to uzyskanie pełnego wyższego wykształcenia.


Podziękowania dla pracowników oświaty: dyrektora szkoły, nauczycieli
W dniu uroczystości (zakończenia roku szkolnego/ rozdania świadectw dojrzałości) pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli i wspierali nas w trudzie zdobywania wiedzy i nabywania nowych umiejętności.
Doświadczenia i wiedza, którą tu zdobyliśmy z pewnością pomoże nam przy zdobywaniu wiedzy wyższej poprzez kontynuowanie nauki i pozwoli zdobyć wartościowa pracę.
Dziękujemy nauczycielom i gronu pedagogicznemu, a szczególne naszemu drogiemu wychowawcy za cierpliwość i cenne lekcje wychowania, dzięki którym jesteśmy lepszymi ludźmi.

Podziękowania kierujemy także do Dyrekcji oraz pracowników szkoły, którzy dbali o administrację, budynek i pomieszczenia szkolne z których korzystaliśmy przez minione lata nauki.

Za wszystko jeszcze raz, serdecznie dziękujemy.


Podziękowanie dla sponsora, za pomoc finansową, dotacje
Drodzy Państwo,
Idea stworzenia centrum kulturowego w dzielnicy Borowskiej była dla nas bardzo ważna. Brakowało perspektyw spędzania wolnego czasu przez zamieszkujące tu liczne grono młodzieży i dzieci.
Dzięki Państwa dobrej woli centrum powstało i prężnie rozwija swoją działalność nie tylko wśród dzieci i młodzieży ale także wśród dorosłych.
Państwa wkład i dotacje pozwalają na rozwój zamiłowań i samorealizację naszych podopiecznych.
Serdecznie dziękujemy za bezcenne wsparcie, które nam zapewniliście. Jesteście dowodem na istnienia ludzi dobrej woli na których można polegać.

Dziękujemy raz jeszcze, a do podziękowań dołącza się grono naszych podopiecznych.


Podziękowanie za pracę, za współpracę kierowane do pracodawcy i współpracowników


Szanowni Państwo,
Składam serdeczne podziękowania za to, że wspólnie z Wami mogłam uczestniczyć w procesie rozwoju firmy (przedsiębiorstwa), będąc jej częścią. Czuje się zaszczycona, że mogłam poznać tak wielu wspaniałych ludzi i pracować z nimi.
Pomimo chwil trudnych, głęboko w pamięci tkwią jednak chwile radosne. Jako członek zespołu starałam sie pracować wydajnie i sumiennie, a zdobyte w trakcie pracy doświadczenia z pewnością przydadzą mi się w dalszej karierze zawodowej.
Tego dnia, gdy przestaję być już pracownikiem firmy i elementem wspaniałego, zgranego zespołu, pragnę wszystkim podziękować, szczególne działowi redakcji z którym miałam zaszczyt pracować przez 7 lat.
Dziękuję przełożonym za szansę i zaufanie którymi mnie obdarzyli. Dzięki zaufaniu, wyrozumiałości i serdeczności praca w firmie przynosiła mi radość. Jestem dumna, że mogłam reprezentować firmę (nazwa)
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.


Autor: Agnieszka Juziuk

Zainspirowane przez: Stylownik
08-07-04 13:32